Gider Tıkanıklıkları
Gider Tıkanıklıkları

Gider tıkanıklıkları günlük yaşantımızı en çok etkileyen sorunlardandır. Mutfak, banyo, wc'de kullandığımız kirli atıkların boşaltılacağı gider borularının düzgün konuşlandırılması ilerleyen zamanlardaki problemlerin önüne geçmek için oldukça önemlidir.

Evlerde gider tıkanıklığı yaşamı olumsuz etkileyen en önemli noktadır. Mutfak, banyo, wc bina atıklarımız için kullandığımız giderlerin tıkanıklığının giderilmesi de oldukça önemli bir hizmettir. Wc ve klozetteki borular tıkanma sebepleri sıklıkla kullanımdan kaynaklı ıslak mendil, kağıt peçete, çocuk bezleri, havlu gibi cisimlerin atılmasından kaynaklanıyor ve bu maddelerin kesinlikle giderlere atılmaması gerekiyor. Tıkanma sebepleri arasında bina yapım aşamasından kaynaklı hatalar arasında ise gider borularına suyun akış yönüne doğru düzgün meyil verilmemesi, boru montajı, temel dolgusu ve şap betonu atılırken dikkatsizlik sonucu boruların kırılması, montaj sırasında birbirine düzgün geçirilmemesi gibi kullanımdan olmayan hatalar gelmektedir. Mutfak giderlerinde ise yine düzgün meyil verilmemesi, yağ, yemek atıkları, bulaşık atıkları gibi nasıl olsa gider dediğimiz ama pek öyle olmayan, yağ atıklarının yemek atıkları ile birleşip bir tabaka oluşturur ve beton gibi sertleşir ve borumuzu tıkar ki buna hemen hemen her mutfakta rastlıyoruz.
Nereden ve hangi sebeple  kaynaklanırsa kaynaklansın bu hatalar tespit edilip en az zayiatla tamiri gerekmektedir.
Peki betonun, zeminin ve duvarın altında kalan bu borulardaki hatalar nasıl tespit edilecek?
Emir Tesisat olarak evinizde veya işyerinizde bu tür problemler varsa ilk olarak endoskopik kanal görüntüleme kameramızla borularınızın içini dikkatli bir şekilde rögara kadar görüntülüyoruz ve bunun sonucunda meyil bozukluğu, boruda kırık, çökme, ıslak mendil, yabancı cisimleri tespit ediyoruz.
Tıkanıklığın sebebi kullanımdan kaynaklı yani yabancı cisim atılması, ıslak mendil, kağıt peçete ve havlu, betonlaşmış yağ tabakası gibi sorunlarda kanal temizleme robotumuza yabancı cismin tipine göre uç takarak borunuzu kırmadan dökmeden ve pisletmeden açıyoruz.
Kamera ile görüntüledikten sonra borularınızda kırık, çıkık, çökme, meyil problemleri varsa o noktayı tespit edip video ile kayıt yaparak belgeliyor kırılıp tamir edilecek yeri belirliyoruz.
Bu problemleri sadece binada yaşarken bi problem yaşadığınızda değil bina inşaat aşamasında gider borularının içini görüntüleyip meyil bozukluğu, conta atığı, boruda kırıklık ve çökme varmı yokmu diye incelettirebilirsiniz. Böylece binada otururken değil, fayanslar ve parkeler yapılmadan sadece şap betonu kırılarak problemler giderilebilir bu sizin için daha az maliyetli ve zahmetsiz olur.
Binada otururken veya inşaat aşamasında ne zaman isterseniz 7/24 sıhhi tesisatta teknolojiyi takip eden firmamızla ve bu işin eğitimini almış,bina içi sıhhi tesisat onarım sertifikasını almış uzman personelimizle irtibata geçebilirsiniz.

 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Tuvalet Açma
- Kombi Montajı
- Lavabo Açma
- Kanal Görüntüleme
- Atık Su Sızıntısı
- Yer Süzgeci Tıkanıklığı Açma
- Üst Kattan Su Sızıntısı
- Klozet Takma
- Klozet Değiştirme
- Tıkalı Pimaş Açma
- Pimaş Açma
- Su Tesisatçısı
- Su Kaçağı Bulma
- Su Sızıntısı ve Kaçağı
- Tıkanıklık Açma
- Su Kaçağı
- Petek Temizleme
- Kanal Açma
 
 
Pro WEB